Home / Ana Manşet / Düşen telefonu almaya inmişler!

Düşen telefonu almaya inmişler!

Lefkoşa Yiğitler Burcu bölgesinde, Askeri yasak bölgeyi ihlal ettikleri sırada devriye gezen nöbetçi askerler tarafından yakalan zanlılar Mehmet Ceylan ve Emin Sevingen, tutuklanarak dün Askeri Mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili bulguları aktaran polis memuru Umut Kulle, huzurda bulunan zanlılar Mehmet Ceylan ve Emin Sevingen’in 3 Mart tarihinde saat 22.50 sularında Lefkoşa’da 1. Derece Askeri Yasak bölge olan Yiğitler Burcu bölgesinden ülkeye giriş yapmak isterken nöbetçi askerler tarafında tespit edildiklerek polise iade edildiklerini söyledi.

Polis, zanlıların mesele ile ilgili olarak bir beyanda bulunmadığını ve gönüllü ifadede vermediklerini belirterek aleyhlerine yürütülen soruşturmanın devam ettiğini, bölgedeki kamera kayıtlarının inceleneceğini belirterek, soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Telefonu düşürmüş

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı Mehmet Ceylan, askeri bölgeyi ihlal etmediklerini, arkadaşının telefonunun surlardan aşağı düştüğünden ötürü onu almak için indiklerini ve geri çıktıkları sırada askerler tarafından tutuklandıklarını söyledi.

Huzurunda verilen şahadeti ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Alev Ulunay, zanlıların soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Yeni Bakış / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Girne – Değirmenlik anayolunda yine trafik kazası

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre; Bugün saat 16:30 sıralarında, Girne – Değirmenlik Anayolu 11-12 …