Home / Ana Manşet / Jeneratör hırsızlığında aranan 3 zanlıya daha ulaşıldı

Jeneratör hırsızlığında aranan 3 zanlıya daha ulaşıldı

Mutluyaka’da meydana gelen jeneratör hırsızlığından dolayı aranan 3 kişi daha tutuklandı.

Fikri Kırıkkale’ye ait eve girerek 1 adet jeneratör sirkat etmekle suçlanan zanlı Cuma Bayır ve Umut Keloğlu’nun ardından aranan Mustafa Bayır, İbrahim Eke ve Mustafa Kurucu da önceki gün Gazimağusa’da tespit edilerek tutuklandı.

“Geceleyin ev açma”, “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlarıyla ilgili olarak dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Bayır, Eke ve Kurucu aleyhinde 2’şer günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Çalınan jeneratör İskele’de bulundu

Meselenin tahkikat subayı Müfettiş Muavini Ulaş Ursavaş, 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Mutluyaka’da Fikri Kırıkkale’ye ait eve kendisi evde olmadığı sırada mutfak penceresinden girildiğini ve evin içi karıştırıldıktan sonra içeride muhafaza edilen 1 adet jeneratörün alınıp evin başka bir kapısı açılarak dışarıya çıkış yapıldığını anımsattı.

Mesele ile ilgili olarak zanlı Cuma Bayır ile Umut Keloğlu’nun tutuklanarak önceki gün mahkeme huzuruna çıkarıldıklarını ve aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildiğini anımsatan Ursavaş, yürütülen tahkikat kapsamında zanlı Mustafa Bayır, İbrahim Eke ve Mustafa Kurucu’nun da önceki gün Gazimağusa’da tespit edilerek tutuklandıklarını belirtti.

Ursavaş, zanlı Mustafa Bayır ile İbrahim Eke’nin gönüllü ifade vererek bazı iddialarda bulunduğunu belirterek, sirkat edilen jeneratörün ise İskele’de bulunduğunu açıkladı.

Zanlılar aleyhine yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Ursavaş, zanlıların 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

2’şer gün tutuklu kalacaklar

Gazimağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi yargıcı Umut İnan, zanlı Mustafa Bayır, İbrahim Eke ve Mustafa Kurucu’nun tahkikat maksatları bakımından 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Yeni Bakış / Gamze Pir Baykur

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

LTB’de personel ikiye bölündü

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanı 65 kişi, 2006 yılı sonrasında işe giren 231 personelin hakkının …