Home / Ana Manşet / Kaza zanlısı teminata bağlandı

Kaza zanlısı teminata bağlandı

Trafik kazasında 10 kişinin yaralanmasına sebep olan araç sürücüsü teminata bağlandı.

Alayköy – Türkeli kavşağında 5 Mart tarihinde meydana gelen kazada 10 kişinin yaralanmasına sebep olan araç sürücüsü Yıldıray Ünsal hastaneden taburcu olmasının ardından bugün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı.

POLİS, MAHKEMEYE BULGULARI AKTARDI

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Hüseyin Yıldıran olayla ilgili bulguları aktardı.

Yıldıran huzurda bulunan zanlı Yıldıray Ünsal’ın 5 Mart 2018 tarihinde saat 17.00 raddelerinde Alayköy ‘de Başar Sokak üzerinde yönetimindeki ML 944 Z plakalı Nissan marka salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada dikkatsizliği sonucu Alayköy – Türkeli anayoluna kavşakta durmadan giriş yapması sonucu o esnada anayol üzerinde Alayköy istikametine doğru seyreden Land Rover marka Mehmet Ali Boncuk yönetimindeki askeri aracın önünü tıkaması sonucu kaza yaptıklarını söyledi.

Polis kaza sonucu askeri araçta bulunan askerlerden Okan Arda Tartan yaralanıp sol köprücük kemiğinin kırıldığını belirtti.

Polis, kazada huzurda bulunan zanlı Ünsal’ın ise sol kolu kırıldığını, ayni araçta yolcu olarak bulunan Girne’de sakin Kâtip Gürbüz’ün ise sol omuzunun kırıldığını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Hüseyin Yıldıran askeri araçta bulunan araç sürücüsü Mehmet Ali Boncuk, yolcu olarak bulunan Bedi Sönmez, Mahmut Çakmak, Mehmet Düzce, Cihan Şahin, Mehmet Şahin, Bekir Yıldız ve Eren Yılmaz’ın ise hafif şekilde yaralandıklarını söyledi.

ÜLKEDE ÇALIŞMA İZNİ İLE BULUNUYOR

Polis memuru Yıldıran, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını, zanlının TC vatandaşı olduğunu ve ülkemizde çalışma izni ile bulunduğunu belirterek ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

KEFALETLE TUTUKSUZ YARGILANACAK

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, hafta 1 gün ispati vücut etmesi ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Kıbrıs Manşet / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Girne – Değirmenlik anayolunda yine trafik kazası

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre; Bugün saat 16:30 sıralarında, Girne – Değirmenlik Anayolu 11-12 …