Home / Ana Manşet / Cinayet davasında 2 kişi teminatla serbest, 5 kişi ise cezaevine gönderildi

Cinayet davasında 2 kişi teminatla serbest, 5 kişi ise cezaevine gönderildi

Gazimağusa’da Çanakkale göletinde Kennedy Dede’yi öldürmek suçlamasıyla tutuklanan 7 zanlıdan 5’i cezaevine gönderildi, 2 zanlı 75 bin TL’lik teminatla serbest bırakıldı…

30 Ocak tarihinde Gazimağusa Çanakkale Göleti’nde Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Nijerya uyruklu Kennedy Taomwabwa Dede’nin cesedinin bulunmasının ardından, polis tarafından başlatılan çok yönlü tahkikat kapsamında tutuklanan 7 zanlı, bugün tahkikatınn tamamlanmasıyla teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, hakim huzuruna çıkarıldı.

Zanlılar Nidai Şanlı, Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt, Onur Körkurt ve S.D.’nin aleyhine adam öldürme, ciddi darp ve insan kaçırma davaları getirilirken, zanlılar Aydan Sel ve B.C.’nin aleyhine ağır bir suçu önlemede ihmalkarlık davası getirildi.

Yargıç Gökan Asafoğluları huzurunda görüşülen duruşmalarda ilk önce zanlılar Nidai Şanlı, Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt, Onur Körkurt ve S.D. mahkemeye çıkarılarak, davaları gelinceğe kadar üç ayı geçmemek koşuluyla Merkezi Cezaevi’ne gönderilmeleri talep edildi.

Yargıç Gökhan Asafoğluları, zanlılar aleyhine getirilen adam öldürme, ciddi darp ve insan kaçırma davalarına dikkat çekerek, adam öldürme suçunun Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülecek, hapislik gerektiren bir suç olduğuna işaret ederek, zanlıların üç ayı geçmemek koşuluyla Merkezi Ceza Evi’ne gönderilmelerine emir verdi.

Zanlılar Aydan Sel ve B.C.’ye ise ağır bir suçu önlemede ihmalkarlık davası getirilerek uygun teminata bağlanmaları talep edildi.

Yargıç Gökhan Asafoğluları, zanlıları 7’şer bin tl nakit, iki KKTC vatandaşı kefil tarafından 75 biner TL de kefalet senedinin imzalanmasıyla serbest bırakılmasına emir verdi. Ayrıca zanlıların tüm seyehat belgelerine ve kimlik kartlarına da el konuldu.

BRTK

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Girne – Değirmenlik anayolunda yine trafik kazası

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre; Bugün saat 16:30 sıralarında, Girne – Değirmenlik Anayolu 11-12 …