Home / Alt Manşet / “Engelsiz Toplumda Ulusal Veritabanı Oluşumu” projesinin ilk toplantısı yapıldı

“Engelsiz Toplumda Ulusal Veritabanı Oluşumu” projesinin ilk toplantısı yapıldı

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) Başkanı Ahmet Y. Benli Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü ve YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi işbirliğiyle yürütülen “Engelsiz Toplumda Ulusal Veritabanı Oluşumu” projesinin ilk toplantısına katıldı.

KTBB’den yapılan açıklamaya göre yürütücülüğünü Yakın Doğu Üniversitesi Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zehra Altınay’ın yaptığı proje hakkında bilgi alan Birlik Başkanı Ahmet Y. Benli projenin ülke ve yerel yönetimler için öneminin altını çizdi.

Projeye destek vermeye hazır olduklarını vurgulayan Benli, Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü’nü ve YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü’nü bu önemli projeyi tasarlayarak hayata geçirdikleri için kutladı.

Toplantıda Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nden Merkez Müdürü Prof. Dr. Zehra Altınay ve Yakın Doğu Enstitüsü’nden (YDE) Enstitü Müdürü Doç. Dr. Umut Koldaş ile YDE Projeler Koordinatörü Dr. Mustafa Çıraklı hazır bulundu.

Benli, projenin içerik ve konu başlığı olarak ülke ve yerel yönetimler için çok önemli bir çalışma olduğunu, ülkede bu konuda kurumsallık açısından da eksikliklerin olduğunun görüldüğünü, bu bakımdan projenin de büyük ve önemli bir kaynak oluşturacağına inandığını söyledi.

Benli, projenin Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği çalışmaları için önemli bir kurumsal veri kaynağı olacağını belirtti.

TAK

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bulteni 20.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …