Home / Alt Manşet / Türkmenistanlı zanlı Hatamov, cezaevinde bekleyecek

Türkmenistanlı zanlı Hatamov, cezaevinde bekleyecek

Lefkoşa’da bir gecede 2 dükkân açan Türkmenistanlı zanlı Ruslan Hatamov teminata bağlanmak üzere dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru İbrahim Toz olayla ilgili bulguları aktardı.

Toz, huzurda bulunan zanlı Ruslan Hatamov’un 7 Mart tarihinde saat 01.30 raddelerinde Lefkoşa’da faaliyet gösteren JUMBO isimli mağazanın arka tarafındaki kapı camını orada bulunan inşaat demiri ile kırarak içeri girdiğini söyledi.

Polis, zanlının mağaza içerisinde muhafaza edilen muhtelif markalardaki 143 paket sigara, CNR marka yazar kasa ve 3 adet sırt çantasını sirkat edip girdiği yerden çıkış yaptığının tespit edildiğini ifade etti.

Polis zanlının konu dükkândan çıkış yaptıktan sonra yine Lefkoşa’da faaliyet gösteren Çelik 1 isimli marketin kilitli vaziyette bulunan bira buzluğunun asma kilidini kırarak buzlukta bulunan 5 adet Efes Extra marka bira çaldığını mahkemeye aktardı.

Kamera görüntüleri ele verdi

Polis memuru İbrahim Toz, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlının kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

Polis, zanlının yapılan sorgusunda çalmış olduğu yazar kasa, sigara ve biraları sakladığı yeri gösterdiğini ve emare olarak alındığını belirtti.

Polis memuru İbrahim Toz, zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve ülkemizde yasal statüsü bulunmadığını belirterek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Cezaevine gönderildi

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

Yeni Bakış / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Anonimus Hareketi, dövizin yükselişine karşı yasal düzenleme önerdi

Anonimus Hareketi, hükümetin, dövizdeki artışı karşısında anayasal yetkisini kullanıp gerekli yasal düzenlemeyi geçirmesi veya en …