Home / Alt Manşet / Atatürkçü Yaşam Derneği: “KKTC tarikatlar ülkesi olmayacak”

Atatürkçü Yaşam Derneği: “KKTC tarikatlar ülkesi olmayacak”

Atatürkçü Yaşam Derneği, ülkede son zamanlarda “din kisvesi altında gencecik beyinlerin çeşitli tarikat mensupları tarafından, özellikle mali durumları düşük olan ailelerin istismar edildiğini” iddia ederek, bu durumu asla kabul edemeyeceklerini açıkladı.

KKTC Atatürkçü Yaşam Derneği yaptığı yazılı açıklamada, başta kutsal ibadet yerleri olan camilerin nasıl ve ne yolla geldiği net olmayan bazı “din bezirganlarının” tarikat propagandası yapmalarının ve vaaz vermelerinin tepkiyle karşılandığını savundu.

Açıklamada, kısa süre önce Hala Sultan İlahiyat koleji öğrencilerinden bir kız çocuğunun ekonomik durumu zayıf olması nedeniyle kendi ve kardeşlerinin eğitimini sürdürebilmesi için bir tarikata girmeye zorlandığı iddia edildi.

Açıklamada, “Ülkemizde bu tür gerici yapılanmaların halkın yüzde 99’u tarafından asla benimsenmeyeceğini, yasama, yürütme, yargı erklerine ek olarak dördüncü güç olan basının görev ve sorumluluklarının bu çerçevede daha da ağırlaştığını vurgularız” denildi.

TAK

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

Polis Bulteni 20.03.2018

KKTC’de meydana gelen adli ve polisiye olaylarla ilgili Polis Basın Subaylığı’nca yapılan açıklamalardan güncel haberler. …