Home / Ana Manşet / İnsan kaçakçılığı şüphesiyle tutuklanan şahıs hakkındaki soruşturma sürüyor

İnsan kaçakçılığı şüphesiyle tutuklanan şahıs hakkındaki soruşturma sürüyor

Girne civarından tekne ile Anamur’a gidip geldiği ortaya çıkan ve insan kaçakçılığı şüphesiyle tutuklanan Hasan Elbahta hakkındaki soruşturma sürüyor.

Olayla ilgili ifade veren tanıkların da yalan söylediğini tespit eden polisin, mesele ile ilgili bir kişiyi daha aradığı belirtildi.

Soruşturma sürerken zanlı dün teminat için Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Anamur’a gidip geldiği belirlendi

Soruşturmayı yürüten polis, zanlı Hasan Elbahta’nın KKTC’den kanunsuz giriş ve kanunsuz çıkış suçlarından dolayı tutuklandığını söyledi.

Polis, zanlının 4 Mart 2018 tarihinde kiraladığı tekne ile Lapta bölgesinde, Balıkçı Barınağı civarından KKTC karasularından izinsiz olarak çıkış yaptığını ve aynı gün geri gelerek izinsiz giriş yaptığını ifade etti.

Zanlının 5 Mart tarihinde polise gelerek teknenin kayıp olduğuna dair bildirim yaptığını kaydeden polis, öncelikle tekneyi zanlıya kiralayan şahsa ulaşmaya çalıştıklarını ancak henüz bulamadıklarını kaydetti.

Yapılan soruşturma sonucunda tekneyi bulduklarını belirten polis, tekne içerisinde 6 adet 20 litrelik benzin bidonları ile sökülmüş GPS cihazı bulduklarını ifade etti.

Sahil Güvenlik’ten araştırma yapıldı

Polis, Salih Güvenlik’ten yapılan araştırmada radar kayıtlarından teknenin Anamur kıyılarına gidip geldiğinin tespit edildiğini açıkladı.

GPS kablolarının yeniden bağlandığını ve oradaki kayıtlarda da teknenin Anamur’a gidip geldiğini gösterdiğini kaydeden polis, zanlıdan izahat istendiğinde balık avlamak için açıldığını ancak Anamur’a gitmediğini öne sürdüğünü söyledi.

Polis, insan kaçakçılığından şüphelendiklerini, zanlının biri veya birilerini ülkeden götürüp veya ülkeye getirip getirmediğini araştıracaklarını açıkladı.

Soruşturmanın sürdüğünü kaydeden polis, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme talebi kabul etti.

Yeni Bakış / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

Check Also

LTB’de personel ikiye bölündü

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanı 65 kişi, 2006 yılı sonrasında işe giren 231 personelin hakkının …