Ana Sayfa / Ana Manşet / Çalıştığı iş yerinden, çok sayıda beyaz eşya ve nakit para sirkat etti

Çalıştığı iş yerinden, çok sayıda beyaz eşya ve nakit para sirkat etti

Gazimağusa’da faaliyet gösteren Özcan Elektronik isimli iş yerinde çalışan Zeki Tanyeli isimli işçi 1 sene içerisinde konu iş yerinden çok sayıda beyaz eşya ile para sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Bina açma”, “Sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamalarıyla ilgili olarak dün GazimağusaKaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Tanyeli’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Çaldığı beyaz eşyaları satarak para temin etti

Meselenin tahkikat memuru Osman Üreten, zanlı Zeki Tanyeli’nin 2017 yılı Nisan ayı ile 9 Nisan 2018 tarihleri arasında çalışmakta olduğu Özcan Elektronik isimli iş yerini açarak çok sayıda çeşitli beyaz eşyalar ve 11 bin 100 TL ile 600 Sterlin nakit parayı sirkat ettiğini açıkladı.

Zanlı Tanyeli’nin sirkat etmiş olduğu beyaz eşyaları Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir finans şirketine sattığını belirten Üreten, zanlının sahtekarlıkla para temin ettiğini söyledi.

Üreten, zanlı Tanyeli’nin tespit edilerek tutuklandığını ve gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirterek, sirkat ettiği beyaz eşyaların bir kısmının bulunduğunu, 29 parça beyaz eşyanın ise arandığını açıkladı.

Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Üreten, zanlının 7 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

7 gün daha

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, zanlı Zeki Tanyeli’nin tahkikat maksatları bakımından 7 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Yeni Bakış / Gamze Pir Baykur

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Yol çalışması esnafı perişan etti

Gazimağusa’da Salamis Yolu’nda aylardır devam eden yol çalışması bölge esnafını çileden çıkardı. Esnaf, aylar süren …