Ana Sayfa / Ana Manşet / Kirasında olan evin eşyalarını sattı

Kirasında olan evin eşyalarını sattı

Girne’de ev sahibi tarafından kendisine kullanması için verdiği ev eşyalarını satan Filipinli zanlı Ernesto Jr. Garcia, dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubede görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu olayla ilgili bulguları aktardı.

Yanaroğlu, zanlının “Emanetçi tarafından sirkat” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis, zanlının 2017 yılı Aralık ayı içinde kiracı olarak kaldığı Namık Kemal Caddesi No:32 adresinden ayrılırken, kullanması için Nigel Peter Holman tarafından verilen eşyaları 5 bin TL’ye sattığını söyledi.

Olayın polisin bilgisine yeni geldiğini kaydeden polis, eşyaların bir kısmına ulaştıklarını bir kısmının ise arandığını kaydetti.

Zanlının bir gündür tutuklu olduğunu, soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini, satılan eşyaların bir kısmının bulunduğunu, bir kısmının ise arandığını belirterek soruşturmanın selameti açısından zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Yeni Bakış / Evrim Kamalı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Harmancı: “Boş alanlarımıza herkesin daha duyarlı olması gerekir”

Ortaköy’deki boş araziye bırakılan hafriyat çöpleri ve atıklar konusunda konuşan LTB Başkanı Harmancı, boş arazileri …