Ana Sayfa / Ana Manşet / SBA Gümrük Memuru, uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakalandı

SBA Gümrük Memuru, uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakalandı

İngiliz Üsleri Ağrotur ve Dikelya’da gümrük memuru “Sovereign Base Areas” olarak görev yapan Ali M. Soyer, Hintkeneviri ve Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ithal ederken yakalandı.

Sovereign Base Area (SBA) Gümrük Memuru Ali M. Soyer, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye Hintkeneviri ve Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ithal ederken yakalandı.

Beyarmudu Kara Giriş Kapısından KKTC’ye giriş yaptığı sırada Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından aracında yapılan aramada toplam 27 gr uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yakalanan Ali M. Soyer, tutuklanarak dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı Soyer aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

13 gr Hintkeneviri, 14 gr Kokain

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 13 Nisan tarihinde Beyarmudu Kara Giriş Kapısından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giriş yapan zanlı Ali M. Soyer’in kullanımındaki araçta yapılan aramada 13 gr Hintkeneviri ve 14 gr Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı.

Mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade verdiğini söyleyen Özdesoy, suçunu kabul ettiğini belirtti.

Özdesoy, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirterek, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

3 gün tutuklu kalacak

Gazimağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi yargıcı Mine Güçlüer, zanlı Ali M. Soyer’in tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Yeni Bakış / Gamze Pir Baykur

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Harmancı: “Boş alanlarımıza herkesin daha duyarlı olması gerekir”

Ortaköy’deki boş araziye bırakılan hafriyat çöpleri ve atıklar konusunda konuşan LTB Başkanı Harmancı, boş arazileri …