Ana Sayfa / Ana Manşet / Eli uzun postacı, teminatla serbest

Eli uzun postacı, teminatla serbest

Lefkoşa’da Merkez Postanesi’nde ayrım bölümünde kamu görevlisi olarak çalışmakta olan Önder Ilgın, yurtdışından gelen paketleri çaldığı tespit edilmesi üzerine, tutuklanarak aleyhinde ek 8 gün tutukluluk emri alınmıştı.

Ilgın’ın evinde çok sayıda emare ele geçirilirken, zanlı tutukluluk süresinde polise iki ayrı ifade vererek suçlamaların bir kısmını kabul etti.

Zanlı, dün teminat talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispati vücut etmesi ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er bin TL, 1 kefilin ise 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Yaklaşık iki bin kayıp eşya, bin adet mektup meydanda yok

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Redif olayla ilgili bulguları aktardı.

Redif, 2017 Eylül ayı ile 30 Nisan 2018 tarihleri arasında, Lefkoşa Merkez Postahane’de memur olarak çalışmakta olan Önder Ilgın’ın bahse konu zaman diliminde Ercan Havalimanına gelen 13 ayrı sarı renk PTT posta çuvalı içerisindeki, muhtelif elektronik eşya, cep telefonu ve aksesuarları, kol saati, bijuteri ve konfeksiyon malzemesi gibi yaklaşık 2 bin ayrı parçadan oluşan tahmini, 200 bin TL değerindeki eşyayı ve bunun yanı sıra bin adet mektubu Posta Dairesi’ne ve posta sahiplerine teslim etmeyerek çaldığını belirtti.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorumlar

yorumlar

Kıbrıs Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir

Girne’de fuhuş çetesi çökertildi!

Aldığı bir ihbar üzerine Girne’de operasyon düzenleyen polis, yaşları 22 ile 23 olan iki kadını …